Wydarzenie: | Ryterski 2 |
Data: | 22 lipca - 31 lipca 2025 |
Cena: | 2980 zł |
Aktywności: | Tenis / Profilaktyka Przeciwurazowa |
Miejsce: | Ośrodek Ryterski |
Obóz ten przeznaczony jest dla zapaleńców tenisa lub osób zdeterminowanych aby szybko nauczyć się tej dyscypliny. Jest bardziej bogaty w liczbę godzin tenisa niż inne obozy – treningi odbywają się 2 lub 3 razy dziennie. W programie obozu w dużym stopniu eksponujemy elementy profilaktyki przeciw urazowej, aby nauczyć uczestników jak można uprawiać ten sport do późnej starości bez dolegliwości bólowych.
Aby potwierdzić rezerwację należy wpłacić zaliczkę w kwocie 1000 zł do 6 dni od daty rezerwacji.
konto Sport Szok: PKO BP SA II O/Kraków Nr: 42 1020 2906 0000 1302 0014 8569
Program obozu ryterskiego 2 to w głównej mierze tenis. Głównym celem zajęć tenisa jest podniesienie umiejętności tenisowych i sportowej wiedzy związanej m.in. z profilaktyką przeciw urazową. Zajęcia prowadzone są grupach 6 osobowych. Zajęcia zaawansowanych grup posiadają charakter typowego treningu tenisowego. Duża część zajęć oparta jest na różnych formach rywalizacji sportowej, a w drugiej części obozu odbywa się turniej o jego Puchar.
Zabawy linowe są symbolicznym punktem programu obozu ryterskiego 2, który służy do wypełnienia i uatrakcyjnienia czasu poświęconego na regeneracyjną przerwę od zajęć tenisa. Odbywają się dwukrotnie podczas obozu i stanowią bardzo atrakcyjny moment dnia. Ich atrakcyjność związana jest bezpośrednio ze specyfiką tych zajęć, wysokością, przestrzenią, adrenaliną itp.
Do zabaw linowych wykorzystujemy okolice ośrodka Ryterskiego nad strumieniem Roztoczanka oraz Park Linowy Ablandia.
Dla uczestników obozów jest to doskonała okazja aby poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa, sposób zakładania uprzęży, podstawowe techniki wspinaczkowe i sprzęt w nich wykorzystywany. Zabawy linowe są również wszechstronną gimnastyką, ćwiczeniem równowagi, kształtowaniem odwagi i koncentracji. Ich efekty mogą przydać się w różnych sytuacjach w późniejszym życiu.
Pomimo, że zabawy linowe wiążą się z ryzykiem wynikającym z wysokości nad podłożem, to są one podczas naszych zajęć bardzo bezpieczne. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy wspinaczki na czele z Wojciechem Węglarzem, ratownikiem GOPR i Sebastianem Janczurą, ratownikiem medycznym i pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej lub Pawłem Dziedziną, również strażakiem PSP i ratownikiem wysokościowym. Używamy wyłącznie certyfikowanego sprzętu, który systematycznie sprawdzamy i często wymieniamy na nowy. Przed każdym sezonem zlecamy fachowcom z odpowiednimi uprawnieniami przegląd lin i taśm. W miejscach prowadzonych zajęć mamy na stałe zainstalowane stanowiska. Do każdej atrakcji wspinaczkowej mamy przygotowaną dokładną procedurę przygotowania stanowisk i prowadzenia zabawy. Prowadzący zajęcia mają dodatkowe przeszkolenie z zakresu zabaw, które są w programie obozów, przeprowadzone przez najwyższej klasy specjalistów.
Rodziców najmłodszych dzieci zachęcamy do przeczytania artykułu Jak radzić sobie z tęsknotą.